Kam se vydáte během muzejní noci?

TÁBOR – Táborská muzejní noc má pro vás připraveny nevšední zážitky z večerních návštěv místních muzeí a galerií. Které organizace se do ní zapojí a co vás čeká na náměstí?

Výjimečné propojení historie a mystických handpanů zažijete na Žižkově náměstí při nejatraktivnějším handpan vystoupení tohoto léta. Že jste o handpanu ještě neslyšeli? Jedná se o unikátní, novodobý, mystický hudební nástroj, který v rukách zkušeného hráče Jiřího Káše navodí výjimečnou atmosféru hned ve dvou vystoupeních. Širokou škálu žánrů od lidových písní až po moderní rockové skladby pro vás bude mít i Seskupení za účelem. V Galerii u Radnice najdete výstavu Pavla Klímy i výtvarnou dílnu pro malé i velké. Pokojíčky a domečky pro panenky si můžete prohlédnout v Galerii 140, kde vaše nejmenší potěší i veselá zpěvavá klauniáda odehrávající se ve staré secesní kuchyňské skříni. Se svou troškou přispěje k vaší noční procházce městem i Husitské muzeum. Ve Staré radnici najdete expozici Husité a výstavu Tábor 600 let a v Galerii Ambit potom kinetické objekty a koláže Františka Svátka a Barbory Blahutové pod názvem Proměnlivá rovnováha.

Vydejte se s rodinou na procházku večerním Táborem 20. srpna v 19 hodin. Táborská muzejní noc má spoustu zábavy i pro děti.