Lavička už je zpátky, město je na útok vandalů připraveno

Foto: Oficiální www města Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Jako připomínka našeho prvního českého prezidenta byla lavička instalována před knihovnu v roce 2014, nyní bylo zapotřebí obnovit dřevěné sedáky, desku u stolu i nátěry. Město si také chce poradit s vandaly, kterým se objekt v minulosti již několikrát zalíbil.

Ve čtvrtek 5. srpna se Lavička Václava Havla vrátila zpátky na své místo před budovu knihovny ve Wonkově ulici. Začátkem června musela být odvezena kvůli obnově povrchových nátěrů, po nutné revitalizaci už ale opět zdobí prostor před knihovní kavárnou. Na lavičku v minulosti útočili vandalové, proto byla na místo instalována bezpečnostní kamera. Nově na ní občané najdou dvě červená srdce a dvě zelené ulity, které mají našeho prezidenta a dramatika připomínat. Renovace si vyžádala investici ve výši šedesáti tisíc korun. „Odkaz Václava Havla bude naše město nadále pěstovat a opečovávat stejně jako tuto lavičku, která je nejen místem pro setkávání lidí, ale zároveň i symbolickou připomínkou demokracie,“ dodává primátor města Alexandr Hrabálek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.