Peníze pro studenty, na stipendia půjde 8 milionů

ilustrační foto

OLOMOUCKÝ KRAJ – Chystáte se studovat technický učební obor nebo obdobný program s maturitou? Pak se můžete těšit nejen na dostatek volných míst na trhu práce, ale i stipendium od Olomouckého kraje. Hejtmanství pokračuje v motivaci učňů a studentů technických oborů zakončených maturitní zkouškou. Právě pro druhou uvedenou skupinu žáků hejtmanství uvolní na stipendiích 1,8 miliónu korun.

„Na stipendia dosáhlo ve druhém pololetí letošního roku zhruba 860 žáků. Podpora zamíří na střední školy v celém Olomouckém kraji. Například na strojnické průmyslovce v Olomouci dostane stipendium pětaosmdesát studentů,“ uvedl Aleš Jakubec, radní Olomouckého kraje pro oblast školství.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Aby žáci na stipendia dosáhli, musí splnit řadu podmínek. Hodnotí se kvalita jejich teoretické přípravy i praxe, přihlíží se také k chování studentů a jejich aktivitě v hodinách.

„Další stipendia kraj poskytuje přímo učňovským oborům. Podporovány jsou ty, po kterých je na trhu práce největší poptávka,“ dodal radní Jakubec.

Celkem má hejtmanství ve svém ročním rozpočtu na tato motivační stipendia více než 8 miliónů korun.