Policisté hledají řidičku, která včera srazila v Jihlavě chodce. Uvítají i případné svědky nehody

K nehodě došlo na ulici Jiráskova v Jihlavě. Foto: Policie ČR

JIHLAVA – Policisté se obracejí na veřejnost při vyšetřování nehody, ke které došlo včera v Jihlavě. Řidička osobního auta srazila při na přechodu dvanáctiletého chlapce a ten skončil v nemocnici. Policisté žádají řidičku, případně další osoby, které mohou k nehodě podat informace, aby se přihlásily na lince 158.

Dopravní nehoda se stala ve středu 4. srpna po poledni na ulici Jiráskova u křižovatky s ulicí Hamerníkovou v Jihlavě. „Řidička jela s vozidlem ve směru od ulice Hamerníkova. Při odbočování na ulici Jiráskova se střetla s dvanáctiletým chodcem, který v tu dobu komunikaci přecházel po přechodu pro chodce,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Řidička po nehodě zastavila, zkontrolovala chlapce a poté odjela. „Chodec utrpěl lehká poranění a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do jihlavské nemocnice,“ doplnila Jana Kroutilová.

Policisté zjistili, že se zřejmě jednalo o vozidlo VW Golf nebo Polo, nejspíš šedozelené barvy. Kromě řidičky v autě cestovaly ještě další osoby, pravděpodobně ženy.

Policisté žádají řidičku a osoby, které s ní ve voze jely, aby se přihlásily na tísňové lince 158. „Policisté rovněž uvítají, pokud by se přihlásila jakákoli jiná osoba, která by mohla poskytnout informace vedoucí ke zjištění totožnosti řidičky nebo vypátrání vozidla,“ dodala Jana Kroutilová.