Předjíždějící osobák srazil motorkářku. Po nárazu do svodidel skončila v nemocnici

Ilustrační foto , Regionální vydavatelství

JIHLAVA – Havárie, při níž se zranila řidička motocyklu, se stala v úterý odpoledne na Jihlavsku. Žena předjížděla osobní vůz, jeho řidič ale začal také předjíždět, a tak došlo ke střetu. Zraněnou ženu převezli záchranáři do nemocnice. Vzniklá škoda přesáhla sto tisíc korun.

Ke srážce osobního vozu s motocyklistkou došlo v úterý 3. srpna před třetí hodinou odpoledne u Malého Beranova na Jihlavsku. Dvacetiletý řidič Toyoty Avensis jel ve směru od Jihlavy a na přímém úseku začal předjíždět auto jedoucí před ním. „V té době ho ale předjížděla za ním jedoucí řidička motocyklu Yamaha a došlo ke střetu. Motocykl dále narazil do svodidel, od kterých se odrazil zpět na komunikaci, poškodil směrový sloupek a následně narazil ještě do dopravní značky,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Zranění motorkářky bylo takového rázu, že ji nestačilo ošetřit na místě. Záchranáři ženu proto převezli do jihlavské nemocnice. Dechové zkoušky ukázaly, že ona ani řidič Toyoty nepili před jízdou alkohol. Škoda byla předběžně vyčíslena na 125 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.