VIDEO: Opilý muž si zavolal taxi, ale pak ho nevyužil. Byla to chyba

Ilustrační foto

PRAHA – V centru Prahy si opilý muž zavolal taxi, ale pak si to rozmyslel. Taxikář viděl, jak nastoupil do stříbrného vozu a z místa odjel. Ohlásil to strážníkům a ti muže dostihli a dali mu dýchnout. Výsledek byl překvapující.

V jediné noci řešili pražští strážníci hned několik opilých řidičů. „Velkou chybu udělal dvaačtyřicetiletý muž pod vlivem alkoholu. Nejprve si přivolal taxi, ale pak se rozmyslel a službu nevyužil,“ uvedla mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová. Taxikář si všiml, jak muž v Haštalské ulici nasedl do stříbrného vozu VW Transporter a vyrazil směrem na pražský Smíchov.

Na základě oznámení hledali strážníci toto vozidlo v ulicích Prahy a autohlídka jej dostihla v ulici Křížovnické. Na zapnuté majáky však řidič zareagoval až na mostě Legií, kam odbočil z nábřeží u Národního divadla. „Řidič se k požití alkoholu před jízdou přiznal. Nadýchal téměř 2,5 promile alkoholu,“ doplnila mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.