Zajeďte si o víkendu na Kámenské hradohraní. Oblíbená akce na hradu Kámen pobaví dospělé i děti

PELHŘIMOV – Víkend 7. a 8. srpna bude na hradě Kámen ve znamení tradičního Kámenského hradohraní. Akce je určena široké veřejnosti, na své si přijdou zejména rodiny s dětmi. Malé i větší návštěvníky zaujmou šermíři, kouzelníci, sokolník s dravci, ale i plnění zábavných úkolů.

Na hradě Kámen se tuto sobotu a neděli koná již devátý ročník oblíbené akce Kámenské hradohraní. Chybět nebudou šermířská vystoupení, kouzelníci Telemat a Telepat, sokolník s dravci a sovami nebo za dobrého počasí nafukovací skákací hrad.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Téma hradohraní je každým rokem jiné a vztahuje se vždy k důležitým historickým událostem hradu. Tentokrát se návštěvníci přesunou do 2. poloviny 19. století, kdy hrad vlastnil baron Maria Václav Enis z Atteru a Iveagh.

Po oba dva dny budou hradní expozice v době od 10:00 do 17:00 hodin přístupné bez doprovodu průvodců. Návštěvníci si tak po zakoupení vstupenek budou moci celý hrad projít samostatně vlastním tempem a zapojit se do zábavně naučného kvízu s úkoly. A šikovné řešitele nemine na konci malá odměna.

Vstupné je vskutku lidové. Děti a studenti mají vstup zdarma, dospělí zaplatí 50 korun a senioři 35 korun.

Hrad ožívá po setmění

A to ještě není všechno. V rámci akce se budou v sobotu 7. srpna konat hrané večerní prohlídky, návštěvníci se tak rázem ocitnou v 19. století. Prohlídky budou probíhat v půlhodinových intervalech v době od 19:00 do 21:30 hodin. Ve 22:30 pak celý večer zakončí skupina Gaja Yritis svou ohňovou show.

Vstupné na večerní prohlídky činí 120 korun, snížené (studenti, senioři) je za 90 korun a rodinné (2 dospělí + 2 až 3 děti) za 330 korun. Z důvodu omezené kapacity je nutné si večerní prohlídku rezervovat na telefonních číslech 565 426 609 nebo 721 846 931.