Fantom restaurací utíkal bez zaplacení. Policisté jsou mu na stopě

Zdroj: Policie JMK

HODONÍN –  Na notorického neplatiče v restauracích a hotelech mají již delší dobu políčeno jihomoravští policisté. Nechvalně se proslavil tím, že se nechával zadarmo obsluhovat v restauracích a ubytovávat v hotelech.

Takových skutků je mu v současné době kladeno za vinu již několik. Naposledy bez zaplacení bleskově zmizel v pondělí podvečer z jedné hospůdky na Kyjovsku. Vypil dvanáct piv a snědl brambůrky. Když mělo přijít na zaplacení, dal se pohotově na úprk. Přitom si ale nevybral zrovna nejjednodušší cestu. Aby se dostal ven z restaurace, musel prolézt malým ventilačním okénkem nad pisoárem. Jenomže ani tak neměl vyhráno. Po doskoku na zem totiž zjistil, že se nachází na dvoře sousední domu spojeného obchodem. Celou prodejnou bezostyšně prošel a jako bonus si navíc přivlastnil odložených šest tisíc korun. Nakonec ale právě díky tomuto činu policisté z kamer získali jeho fotografii. „Nepovedeným úprkem a krádeží se stal navíc podezřelým z trestného činu, kdy mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.