Hasiči zasahovali u devíti dopravních nehod, došlo k mnoha zraněním. Zapotřebí byl i záchranářský vrtulník

foto: HZS Královéhradeckého kraje

KRÁLOVÉHRADECKO – Střety osobních aut, vozidla ve škarpě, dodávka, která se přetočila přes střechu a skončila mimo silnici, i takové byly včerejší bouračky, u kterých bylo zapotřebí profesionálních a dobrovolných hasičských jednotek napříč krajem.

Na Hradecku se staly dvě dopravní nehody. Na silnici mezi Smiřicemi a Smržovem došlo, ve čtyři hodiny odpoledne, ke střetu dvou osobních aut. Jedna zraněná osoba potřebovala péči záchranářů. Na místě zasahující profesionální hasiči z Jaroměře zajistili havarovaná vozidla a postarali se o úklid vozovky.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

K další bouračce dvou osobních aut došlo, krátce před šestou hodinou odpolední, na silnici mezi Stračovem a Suchou. Profesionální hasiči z Hořic a dobrovolná jednotka z Nechanic, zabezpečili vozidla proti požáru a uniklé pohonné hmoty zasypali sorbetem. Bohužel i při této nehodě se zranil jeden člověk, který potřeboval péči zdravotnické záchranné služby.

Na Jičínsku došlo k jedné dopravní nehodě a to na silnici mezi Miletínem a Jahodnou, krátce po desáté hodině dopoledne. Zde osobní auto skončilo svou jízdu ve škarpě. Naštěstí se nikdo nezranil. Profesionální hasiči z Hořic pomohli s naložením vozidla na odtah.

Na Náchodsku došlo také k jedné bouračce. V Hejtmánkovicích, krátce před polednem, se střetla dvě osobní auta. „Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a uklidili vozovku. Dvě zraněné osoby byly ošetřeny zdravotnickou záchrannou službou,“ říká za HZS Královéhradeckého kraje Alena Žáková.

Na Rychnovsku došlo ke třem bouračkám. Ve Vamberku, krátce před půl pátou ranní, skončila dodávka částečně v příkopu. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou, kteří dodávku postavili zpět na silnici. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn.

U další nehody opět zasahovala profesionální jednotka rychnovských hasičů a také dobrovolná jednotka ze Solnice. Na silnici mezi Domašínem a Solnicí skončilo, o půl páté odpoledne, osobní auto mimo silnici. Jednotky provedly protipožární opatření a v místě řídily dopravu. Dvě zraněné osoby byly transportovány zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice.

Dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí vyjeli, šest minut po půl páté, do Synkova k bouračce osobního auta. To skončilo po manévru otáčení v plotě. Hasiči museli likvidovat uniklé pohonné hmoty pomocí sorbetu a zajistit auto proti nežádoucímu pohybu. Naštěstí se nehoda obešla bez zranění.

Na Trutnovsku se staly dvě dopravní nehody. V Lipnici, krátce před polednem, došlo k nehodě dvou osobních vozidel. Na místě zasahující profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolná jednotka z Hostinného zajistili vozidla proti požáru a uklidili vozovku. Jedna osoba se při nehodě zranila.

Vrchlabští profesionální hasiči museli zasahovat i u další nehody, ke které došlo krátce po sedmé hodině večerní. Dodávka na silnici I/14 v Prostředním Lánově se přetočila přes střechu a skončila mimo silnici. Při nehodě se zranil řidič, hasiči zraněnému zajistili tepelný komfort a předali jej do péče záchranářů. Ti ho letecky transportovali do nemocnice. „Hasiči vozidlo pomocí vyprošťovacího automobilu postavili na kola. Odtah byl zajištěn odtahovou službou,“ říká Alena Žáková.