Opavské Senior taxi bude nově jezdit i mimo centrum města

Foto (Město Opava)

OPAVA – Nutnou, žádanou a dlouho očekávanou změnu prodělá od 1. září služba Senior taxi v Opavě. Taxíky pro seniory nad 70 let totiž opustí zónu centra města a začnou nově jezdit i do dalších částí Opavy.

Červený taxík už rok využívají Opavané starší 70 let a držitelé průkazu ZTP, ZTP/P pro cesty k lékaři, na rehabilitaci nebo úřady. “O službu je velký zájem. Během uplynulého roku ji využilo 1600 klientů,“ uvedl za provozovatele ředitel opavského dopravního podniku, Pavel Gebauer.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Senior taxi od letošního září bude zajíždět i do všech osmi městských částí. Tedy do Komárova, Milostovic, Malých Hoštic, Podvihova,  Suchých Lazců, Vlaštoviček, Vávrovic a Zlatníků. Služba je určena pro občany nad 70 let s trvalým bydlištěm na území města Opavy.

Zájemci o využití Senior taxi se musí nejprve zaevidovat v předprodeji jízdenek MDPO na Horním náměstí. Tam také dostanou podrobné informace. Přeprava pomocí Senior taxi funguje v pracovních dnech od 6.00 do 16.00 hodin. Jednotlivci ji mohou využít maximálně čtyřikrát měsíčně.

Cesta po Opavě je zpoplatněna 30 korunami, stejnou taxu zaplatí případně i osoba, která klienta doprovází. Doprovod držitele průkazu ZTP/P má jízdu zdarma. Pro klienty z přilehlých městských částí je jízda za 50 korun a pro doprovod osob ZTP/P je rovněž zdarma. Cestovné lze uhradit v hotovosti nebo bankovní kartou. Leták Senior Taxi Opava

Dále v regionu: Prajzská byla zase pod vodou

Kvůli dešťům včera vyjeli krajští hasiči více než šedesátkrát