OSTUDNÉ! Táhněte na cyklostezku, spílají řidiči na sociálních sítích cyklistickým závodníkům

OLOMOUCKÝ KRAJ – V Prostějově včera odstartoval největší a nejkvalitněji obsazený cyklistický etapový závod na českých silnicích SAZKA Tour 2021. Závod s sebou přináší také nezbytná dopravní omezení na silnicích, kudy peleton zrovna projíždí. Zdá se však, že Česko z toho bude mít mezinárodní ostudu, protože mnoho řidičů není ochotno akceptovat dopravní omezení.

V tomto článku jsme vás ve středu informovali o nadcházejícím cyklistickém závodě SAZKA Tour 2021. První etapu tohoto závodu z Prostějova do Uničova včera provázely zmatky v organizaci. Cyklisté se na silnici ocitali v nebezpečných situacích, protože řidiči nerespektovali upozornění policistů a organizátorů. Například u Litovle peleton ohrozila dodávka, celá situace je zachycena na tomto videu zveřejněném na sociální síti. Pod videem se objevilo mnoho komentářů, které posílají závodníky na cyklostezku nebo na okruh. Řidiči se také ohánějí tím, že ve středu při tréninku se naproti tomu měl peleton prohnat křižovatkou v Olomouci na červenou. Někteří řidiči si stěžují, že nebyly včas upozorněni na projíždějící peleton.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Objevilo se i pár opačných komentářů. Například jedna uživatelka napsala: „Komentáře k cyklistickému závodu přesně vypovídají o bezohlednosti, sobectví a nadutosti občanů v autech. Ještě že se budují cyklostezky jinak jsou lidi na kolech ohrožení bezohlednými a nadutými automobilisty.“ Další uživatelka připojila tento komentář: “ Smutné komentáře. Jako malá holka jsem zažívala závody na kole, triatlony, běhy po silnici …. nikdo nikdy tak negativní nebyl, naopak lidé fandili a povzbuzovali sportovce.“

Ve včerejší etapě zvítězil Joshua Huppertz z německého týmu Lotto-Kern Haus. Dnes se jede etapa z Olomouce na Pustevny.