Výletní vláček havaroval v lese, zranili se minimálně 4 lidé

foto: Policie ČR

HRADECKO – Tento čtvrtek se stala v hradeckých městských lesích nehoda turistického vláčku. K bouračce došlo pravděpodobně kvůli vyhýbání se díře na lesní cestě. Přesnou příčinu nehody vyšetřují policisté a potřebují k tomu i vaši pomoc.

Jak dnes sdělila policejní mluvčí Iva Kormošová, událost se stala krátce před čtvrtou hodinou odpolední. „K nehodě došlo pravděpodobně tak, že kvůli vyhýbání se díře na lesní cestě poslední vagón se převrátil do příkopu a strhl sebou i předposlední. Minimálně 4 osoby se zranily. U 62letého řidiče byl alkohol vyloučen dechovou zkouškou,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Před příjezdem policistů na místo se podařilo řidiči za pomoci cestujících vytáhnout vagony zpět na cestu, poté někteří pasažéři vláčku z místa odešli. Policisté žádají tyto cestující a případné svědky celé události, aby se dostavili na dopravní inspektorát sídlící v Malšovicích, nebo zavolali na bezplatnou linku 158.