Nejen, že řídil pod vlivem drog, ale v batohu měl také značné množství léků na jejich výrobu

foto: Celní úřad pro Královéhradecký kraj

TRUTNOVSKO – Královéhradečtí celníci zastavili, v uplynulých dnech, v polském příhraničí třiačtyřicetiletého muže jedoucího na motocyklu k běžné kontrole. Hlídka se poté nestačila divit, muž nejen že tvrdil, že nemá doklady, ale také jeho batoh ukázal zajímavý obsah.

Když se celníci zeptali muže obvyklou otázkou, jestli nepřeváží alkohol, cigarety, tabák či jiné návykové látky, ochotně otevřel černý batoh, který byl připevněn sítí na zadní straně motocyklu. „V batohu vezl léky obsahující pseudoefedrin, který může být zneužíván k nelegální výrobě metamfetaminu. Jednalo se o 475 tablet léků označených Cirrus, Infex Zatoki, Ibuprom, Apselan, Acatar, Claritine Active a Sudafed, které údajně jednotlivě nakoupil v několika lékárnách v Polsku,“ říká mluvčí celníků Jitka Fajstavrová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Při další prohlídce, jestli náhodou motocyklista nemá zbraň, byl nalezen jeho občanský průkaz. Jelikož už měli celníci potřebné informace, tak si muže pořádně proklepli v evidencích, kde zjistili, že má vysloven zákaz řízení. Na místo přivolali policejní hlídku, která muže podrobila testu na drogy, který ukázal pozitivní výsledek.

„Za trestný čin výroby a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu a trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí, jízdu pod vlivem omamné a psychotropní látky, mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ dodává mluvčí.