VIDEO: Hasiči Jihomoravského kraje vyrazili do Řecka pomáhat s lesními požáry

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Řecko již několik dní bojuje s rozsáhlými požáry lesních porostů, proto požádalo další země o pomoc. Hasičský záchranný sbor ČR obdržel žádost o pomoc v pátek 6. srpna dopoledne. V sobotu ráno z Podivína vyjel již připravený odřad hasičů a hasičské techniky.

Z celkového počtu 36 hasičů a 15 vozidel je 8 příslušníků z Jihomoravského kraje. Konkrétně jde o 3 hasiče z územního odboru Brno-město, 2 z odboru Brno-venkov, 2 z Vyškovska a jeden z Hodonínska. Na pomoc sbor vyslal 2 cisterny a 1 dopravní automobil. Poděkovat hasičům za jejich nasazení a popřát šťastnou cestu přijel osobně ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek i ředitel HZS Jihomoravského kraje Jiří Pelikán. Krátce před 11. hodinou vyrazila všechna vozidla na dálnici D2 a dále směr Řecko. Předpokládaná doba nasazení je do 10 dnů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Odřad hasičů jel nepřetržitě kromě zastávek na tankování. V neděli v poledne dorazil k Sofii, kde měl asi 5 hodin pauzu na odpočinek.. Dále bude pokračovat do Atén. „O dalším průběhu vás budeme postupně informovat,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.