Intriky, nenávist i šťastné úsměvy… Slunečná jede dál!

Po dramatickém jaru, které skončilo rozchodem Janka a Týny, všichni správně tušili, že to nemůže dlouho trvat. Janek s Týnou musí vyřešit problém okolo Predraga, aby mohla jejich love story pokračovat. Týna přece čeká Jankovo dítě! 

Všechno vypadá harmonicky, ale do jejich plánu – svatba, děti a dovolená v Jugoslávii, zasáhne Johnova dcera Anna. Ukáže se totiž, že ji všichni podcenili a její návrat k rodině nebyl vůbec láskyplný. Anna se rozhodla, že se Johnovi a celé jeho rodině pomstí za to, že ji nechali jako malou v Německu. Samozřejmě, že to nese nejhůř Hana, protože ona svoji dceru miluje.

John Linhart najde překvapivou lásku, a když už vše vypadá, že klidný a rodinný život je na spadnutí, přijde velké vystřízlivění. A tak Hana, jako jeho ochránkyně, musí vyrazit do boje. Karolína (Denisa Nesvačilová) se rozhoduje, jestli se vrátí do Irska, nebo dá šanci lásce ze Slunečné. Vilda (Lukáš Langmajer) se bojí, že se k němu Sylva (Bára Jánová) vrátila jen z toho důvodu, že je ředitel, a proto vymyslí s Jankem plán, který však moc nefunguje. Tak se rozhodne to rozstřelit svatbou. Vezme si Sylva tentokrát obyčejného řidiče?

Božena Topičová – Regina Rázlová

„Boženka si celý život říká Bóna. Je prima, vtipná a statečná. Není to úplně jednoduché být starý. Je rodič hledající své dospělé děti. Někdy je to těžké soužití pro obě strany a je třeba mít vůli k dohodě. A to nebývá lehké pro děti ani pro rodiče. Přišla na Slunečnou, protože se neobjevilo nic vážného, a možná ano. To záleží na místě, ze kterého tu věc posuzujete. Já osobně mám Bonu ráda, fandím jí a držím jí palce.“ Božena se po letech vrací na Slunečnou, a tím překvapí svoji dceru Lídu. A rozhodně to není plánovaná návštěva. Božena se jednoho dne objeví před jejím domem s kufry a bez domova. Rozkol mezi matkou a dcerou je ale tak veliký, že ji Lída k sobě domů nepřijme. Ale kvůli Janě Kratinové a ostatním drbnám je zatažena do dění kolem Boženy.

Simona Mrkvičková – Monika Timková

„Erika bude otevírat azylový dům a já se přihlásila na konkurz, jelikož hledá psychologa. Přijme mě a stanou se z nás velké kamarádky. Mám co hrát, dost se ta moje Simona proměňuje, a to mě baví. Všichni se mě na place ujali a bylo to moc fajn. Vesměs ale kolegy z různých projektů znám. Ta role je velmi zajímavá, na první pohled není znát, co skrývá pod povrchem. Na pohovoru, který Erika vedla, si se Simonou tak sedly, že se z nich staly velké kamarádky, ale…“ Simona se jednoho dne objeví na statku a má před sebou jediný úkol. Rozhodně to ale není nic milého. Přijela s jediným cílem – zničit Erice život. A má pro to vážné důvody.

Libor Dolejš – Jiří Ployhar

Libor je bratranec Radka (Leoš Noha) a objeví se na Slunečné jako jeho záskok. Radek byl totiž vyexpedován svojí ženou Zuzanou (Eva Decastelo) do léčebny, tak Libor nastoupil jako posila do jejich rodinné autodopravy. Jenže víc než v práci tráví Libor svůj čas v hospodě, mezi místními štamgasty. To se samozřejmě Zuzaně nelíbí, a občas tak zavítá do hospody, aby ho odtud vytáhla a on začal makat.