Nepouštějte je domů! Na území Mladé Boleslavi se pohybují dva podomní šmejdi!

Ilustrační foto: Pexels

MLADÁ BOLESLAV – Policisté prověřují v současné době protiprávní jednání dvou mužů, kteří se pohybují na území města a nabízí výměnu zámků, případně celých dveří. Policisté varují občany, aby cizí osoby do svého obydlí nepouštěli.

Přestože je ve městě zakázán podomní prodej, v současné době tu působí dvojice mužů a oslovuje zejména občany staršího věku. U nich se snaží vzbudit obavy, že nemají dostatečně zabezpečenou domácnost. Když se zadaří, ihned jim vnutí výměnu zámkové vložky, za což ovšem inkasují nepřiměřenou finanční částku ve výši i několika tisíc korun.

Muži působí velice přesvědčivě a v mnoha případech si snadno získají důvěru především seniorů. Buďte proto obezřetní a nepouštějte do svého obydlí nikoho, s kým si nesjednáte obchodní schůzku předem. Varujte i své starší příbuzné. S podomními prodejci, kteří nabízí uvedené služby, by neměli vůbec komunikovat!

Policie žádá občany, kteří už mají podobnou zkušenost s touto dvojicí mužů a již jim zaplatili jakoukoliv částku za výměnu zámku či dveří, aby se obrátili na Obvodní oddělení Policie ČR Mladá Boleslav II, na telefonním čísle 974 877 702, případně na linku 158.