Potyčka mezi dvěma muži v Pelhřimově skončila tragicky. Pobodanému muži už nebylo pomoci

ilustrační foto

PELHŘIMOV – Kriminalisté vyšetřují závažný případ vraždy, k němuž došlo v sobotu časně ráno v Pelhřimově. Konflikt mezi dvěma muži vyústil v útok nožem, kterému na místě podlehl jeden z nich. Policisté útočníka hned po činu převezli do cely. V případě obvinění mu hrozí až dvacet let za mřížemi.

K činu došlo v sobotu 7. srpna kolem druhé hodiny ráno v jednom bytě v Pelhřimově. „Mezi dvěma muži, kteří se navzájem znali, mělo po předchozí konzumaci alkoholických nápojů dojít nejdříve ke slovnímu konfliktu, který poté pokračoval fyzickou potyčkou. Jeden z mužů na druhého zaútočil uvnitř bytu nožem a způsobil mu více bodnořezných ran na různých částech těla,“ uvedl vrchní komisař Michal Laška. Pobodaný jednašedesátiletý muž na místě zemřel.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Útočníka policisté hned po činu zadrželi a umístili do cely. K dalšímu prověřování si případ převzali krajští kriminalisté. „Ještě v průběhu soboty zahájili trestní stíhání pětašedesátiletého muže, kterého vyšetřovatel obvinil ze zločinu vraždy,“ dodala policejní mluvčí Dana Čírtková. O vazebním stíhání obviněného seniora rozhodl soud dnes dopoledne. Přímo od soudu tak muž putoval do vazební věznice v Brně.

U zemřelého muže byla nařízena soudní pitva. Na místě se podařilo zajistit také zbraň, kterou muž na druhého muže zaútočil – jednalo se o kuchyňský nůž. V případě prokázání viny hrozí obviněnému dvanáct až dvacet let ve vězení. Motiv činu je předmětem dalšího policejního šetření.