První varování nepomohlo. Muž se dvakrát ocitl na šikmé ploše během pár hodin!

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

PRAHA – Nejprve utíkal s kanystrem kradeného benzínu od čerpací stanice v ulici Freyově. Po několika hodinách ho stejná hlídka strážníků načapala ve vozidle s rozbitým zadním světlem. To bylo v ulici Sokolovská a už se případ neobešel bez Policie ČR.

Ve Freyově ulici v Praze 9 zastavila autohlídka muže s kapucí stáhnutou hluboko do čela a s kanystrem v ruce,“ uvedla mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová. Muž velmi svižně utíkal od nedaleké čerpací stanice a nejednalo se o bleskovou akci záchrany žíznivého vozidla. V kanystru se totiž nacházel kradený benzín v hodnotě několika set korun, což obsluha čerpací stanice následně potvrdila. Hlídka muže ztotožnila a jeho přestupek nahlásila slušnému správnímu orgánu.

O několik hodin později zastavila stejná hlídka strážníků vozidlo v Sokolovské ulici, které mělo rozbité zadní světlo,“ doplnila mluvčí. Ve voze za volantem seděl stejný muž, který prve kradl benzín. Kontrolou databází vyšlo najevo, že má řidič vysloven platný zákaz řízení, protože v minulosti řídil pod vlivem omamných a psychotropních látek. Vzhledem k tomu, že i nyní se muž choval nestandardně, rozhodli se strážníci provést test na drogy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ten skončil s pozitivním výsledkem na marihuanu a pervitin. Tentokrát se již nejednalo o přestupek, ale muž byl podezřelý ze spáchání trestných činů. Proto byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si jednatřicetiletého muže převzala k dalšímu řešení.