Řidič najel v Jihlavě do zaparkovaných aut. Řidičák nikdy neměl, navíc nadýchal skoro dvě promile

Ilustrační foto

JIHLAVA – K dopravní nehodě, při níž bylo poškozeno několik vozidel, došlo v sobotu odpoledne v Jihlavě. Opilý řidič postupně narazil do dvou aut, jedno z nich nárazem poškodilo ještě třetí vůz. Mladý muž, který nikdy nevlastnil řidičák, policistům opakovaně nadýchal téměř dvě promile. Nyní je podezřelý z trestného činu.

Své neúspěšné jízdní pokusy začal řidič v sobotu 7. srpna po jedné hodině odpoledne na ulici Fügnerova v Jihlavě. „Řidič vozidla Škoda Felicia při jízdě vyjel a narazil do boční část zaparkovaného automobilu Škoda Fabia. Následně pokračoval, vyjel mimo komunikaci, přejel přes travnatý pás a narazil do zaparkovaného vozidla BMW, které bylo střetem odraženo ještě na vedle stojící automobil Honda Civic,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Muž se při nehodě zranil, takže byl záchrannou službou převezen do jihlavské nemocnice. „Policisté u něj provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili 1,89 promile alkoholu. Obdobné hodnoty u něho ukázaly také opakované zkoušky,“ dodala Jana Kroutilová. Z důvodu silné opilosti putoval řidič po ošetření rovnou na záchytku.

Škoda vzniklá při nehodě byla předběžně vyčíslená na 190 tisíc korun. Pětadvacetiletý muž je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě obvinění hrozí až tři roky za mřížemi. Vzhledem k tomu, že nevlastní řidičský průkaz, čelí nyní podezření i z přestupku na úseku dopravy. Případ policisté prověřují.