Samosběr zeleniny ve Vojnicích za pár dní startuje

ilustrační foto

OLOMOUCKÝ KRAJ – Máte rádi kvalitní zeleninu a nejste líní si ji sami nasbírat? Rádi byste podstatně ušetřili a navíc rádi nakupujete přímo od pěstitele? Pak je pro vás jako stvořený samosběr zeleniny manželů Kašparových z Vojnic.

Zelenina je pěstovaná na místním poli a pěstitelé ji prodávají za dumpingové velkoobchodní ceny. Jedinou podmínkou je si ji sami nasbírat. Na pouhé 4 koruny za kilogram přijde mrkev a dýně, za 5 korun pořídíte červenou řepu a kukuřici, za 6 korun cibuli. Ostatní zelenina je ceněna na 8 korun za kilo. Velmi žádaným sortimentem je pak bílé zelí na krouhání, a to rovněž za 8 korun za kilo.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Otevřeno bude denně od úterý do neděle, od 8.00 do 18.00 hodin. Prodej bude zahájen 25. srpna. „Nasbírejte jakékoliv množství zeleniny, jakýkoliv druh, přejděte zvážit a zaplatit. Pro snazší manipulaci je k dispozici deset kusů vozíčků,“ říkají Kašparovi s tím, že bílé zelí na kvašení je nejlepší odebírat až po 15. září, a to z důvodu zralosti a tím i lepší kvality. Zelí na konzervování a přímou spotřebu je vhodné již od začátku samosběru; krouhárenské zelí ale není možné dlouhodobě skladovat. Mrkev, petržel a červená salátová řepa jsou ke skladování vhodné od října; ale ke konzervování, mražení a ke krátkodobému skladování jsou určeny už od začátku samosběru.