Silnice mezi Stříbrnými Horami a Simtany je opět v provozu

Foto: Ředitelství silnic a dálnic ČR

HAVLÍČKŮV BROD – Oprava silnice 1. třídy mezi Stříbrnými Horami a Simtany na Havlíčkobrodsku byla dokončena a dnes zde opět po delší pauze projížděli řidiči. Na místě ale dosud probíhají dokončovací práce, proto je rychlost omezena na 70 km v hodině.

Rekonstrukce silnice od Stříbrných Hor do Simtan začala za úplné uzavírky v dubnu letošního roku. Navázala na vloni dokončený úsek Keřkov – Stříbrné Hory. Po čtyřměsíční uzavírce uvedli v pondělí 9. srpna silničáři rekonstruovaný tříkilometrový úsek mezi Stříbrnými Horami a Simtany do režimu předčasného užívání stavby.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V aktuálně zprovozněném úseku je omezena rychlost na 70 km/h, která zde zůstane až do získání výsledků protismykových zkoušek povrchu vozovky. Řidiči zde mohou ještě narazit na dokončovací práce, které by mohly provoz částečně a lokálně omezit v rámci posuvného pracovního místa.