Šofér škodovky nedal přednost v jízdě Audi a způsobil škodu přesahující 200 tisíc korun

foto: Policie ČR

JIČÍNSKO – Těžko říct na co myslel osmapadesátiletý řidič Škody Octavia, když nerespektoval dopravní značení. Jisté však je, že se při bouračce zranila spolujezdkyně z vozidla Audi. Přesná příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem šetření jičínských dopravních policistů.

Jak dnes sdělila policejní mluvčí Eliška Majerová, k nehodě došlo uplynulou neděli krátce před druhou hodinou odpolední. „Řidič vozidla značky Škoda Octavia jedoucí po silnici II. třídy od Lužan na Jičín nerespektoval na křižovatce se silnicí I. třídy č. 16 dopravní značení „Stůj, dej přednost v jízdě“ a začal odbočovat vlevo směrem na obec Úlibice,“ říká mluvčí. V tu chvíli však přehlédl zleva jedoucí osobní auto Audi A5 a došlo ke střetu.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zdravotnická záchranná služba si musela do své péče převzít zraněnou spolujezdkyni z vozidla Audi, k dalším zraněním nedošlo. Oba řidiči byli podrobeni dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která ukázala negativní výsledek. Policisté na místě vyloučili jako příčinu nehody technickou závadu. Celková škoda je odhadnuta na 210 tisíc korun.