U osmi dopravních nehod bylo zapotřebí hasičů, na dvou místech zasahoval také záchranářský vrtulník

foto: HZS Královéhradeckého kraje

HRADECKO – Náraz auta do sloupu, bouračka, při které se zranilo sedm lidí, střet dvou aut na křižovatce, bouračka osobního auta a skútru, nejen při těchto událostech bylo o uplynulém víkendu zapotřebí profesionálních a dobrovolných hasičských jednotek.

Na Hradecku došlo ke čtyřem dopravním nehodám.  V sobotu, krátce po půl třetí v noci, museli vyjet profesionální hasiči z královéhradecké centrály k bouračce do Blešna. Zde osobní auto vyjelo ze silnice a najelo do zvýšeného terénu. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil. Jednotka havarované auto zabezpečila proti požáru a místo předala policistům k vyšetřování.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

K další sobotní bouračce došlo, v Hradci Králové na Rašínově třídě, krátce před pátou hodinou ranní. Zde osobní auto narazilo do sloupu a jeden člověk se zranil. Na místě zasahovali místní profesionální hasiči z centrální stanice.

V neděli, krátce po půl čtvrté v noci, došlo v Novém Bydžově v ulici Na Bělidle k bouračce osobního auta, které narazilo do sloupku u rodinného domu a zaparkovaného auta. Na místo musela vyjet místní profesionální jednotka. Při nehodě se bohužel zranilo celkem sedm lidí, kteří potřebovali péči záchranky. „Hasiči místo nehody zabezpečili, zasypali a zlikvidovali unikající pohonné hmoty a z havarovaného vozu dále odčerpali zbylou naftu. Zpět na svou základnu se jednotka vracela před sedmou hodinou ranní, místo zásahu si převzali policisté,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

K další nedělní nehodě došlo, v královéhradecké metropoli, krátce po páté hodině odpolední. Místní profesionální hasiči z centrální stanice odstraňovali následky srážky dvou osobních aut, která se střetla na křižovatce ulic Jana Masaryka a Brněnská. V obou vozidlech cestovalo celkem šest lidí, přičemž se dva zranili a potřebovali péči zdravotnické záchranné služby. Jednotka zajistila auta proti požáru a u jednoho odpojila plynovou nádrž. Po šetření policistů, hasiči odstranili auta mimo silnici.

Na Jičínsku došlo k jedné dopravní nehodě. V neděli, krátce před druhou hodinou odpolední, se střetla dvě osobní auta v Dřevěnicích. Jeden zraněný skončil v péči záchranářů. Hasiči se postarali o úklid vozovky.

Na Trutnovsku se havarovalo celkem třikrát a všechny bouračky se staly v neděli. Ve Vrchlabí v části Podhůří, tři minuty před polednem, došlo ke střetu osobního auta a motocyklu. Do Dělnické ulice musela vyjet místní profesionální jednotka. Hasiči zabezpečili místo zásahu a zlikvidovali uniklé pohonné hmoty, dále se postarali o úklid vozovky. Zraněný motorkář musel být letecky transportován do nemocnice.

Profesionální hasiči z Hořic museli přispěchat, krátce po půl sedmé, k dopravní nehodě ve Zdobíně, kde se střetlo osobní auto se skútrem. Dva zranění potřebovali péči záchranářů. „Při nehodě byla poškozena dvířka od hlavního uzávěru plynu, na místo se pro kontrolu dostavila plynárenská společnosti. Jednotka zabezpečila místo zásahu a provedla úklid, havarovaná vozidla byla mimo komunikaci,“ říká mluvčí hasičů.

V katastru obce Rudník, krátce po desáté hodině noční, došlo k nehodě osobního vozidla. Havarované auto skočilo stát napříč silnici, kde překáželo v provozu. Profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolná jednotka z Hostinného, zajistili místo události a likvidovali uniklé pohonné hmoty. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn.