V Řečkovicích řádil devatenáctiletý podomní prodejce

Ilustrační foto

BRNO – V pátek odpoledne řešili strážníci v Řečkovicích podomního prodejce, který bez předchozího ohlášení zvonil na obyvatele a nabízel jim levnější elektřinu a plyn. Nyní mu hrozí pokuta až sto tisíc korun.

Na linku 156 přišlo oznámení o návštěvě energetického šmejda, strážníci se proto vydali do lokality a prodejce zastihli v Ječné ulici. Zrovna diskutoval s nájemnicí o změně dodavatele energií. Žena uvedla, že s ním byla předem domluvená na schůzce. Hlídka zjišťovala, jestli se setkal i s jinými nájemníky bez předchozí domluvy, to devatenáctiletý mladík rozhodně vyloučil. Zradila ho však třiadevadesátiletá obyvatelka, která potvrdila, že chvíli předtím jí muž nabízel výhodnější elektřinu a plyn. Dotyčný se hájil tím, že na ženu zapomněl. „Za porušení tržního řádu, který podomní prodej po celém městě zakazuje, hrozí mladíkovi u správního orgánu až stotisícová pokuta,“ uzavírá tiskový mluvčí Pavel Šoba.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.