Velký zátah na víkendovém festivalu Let it Roll v Milovicích. Na 200 policistů, psovodi i drony!

Více jak dvěma desítkám motoristů policisté zadrželi řidičské průkazy. Vybrali částku 140 tisíc korun. Foto: Policie ČR

NYMBURK – V rámci celého víkendu, kdy probíhal festival Let it Roll, se na Nymbursku vystřídaly bezmála dvě stovky policistů a zkontrolovali 2 950 osob a 1 446 vozidel.

Krádeže, drogy a dopravní přestupky

Od pátku do neděle policisté udělili 62 blokových pokut za bezmála 20 tisíc korun, odhalili 18 přestupků v souvislosti s řízením pod vlivem alkoholu, v 17 případech sdělili účastníkům festivalu podezření z trestného činu Ohrožení pod vlivem návykové látky, ve dvou případech podezření z trestného činu Držení omamných a psychotropních látek a jedů a v jednom pak podezření z trestného činu Maření výkonu úředního rozhodnutí.

V souvislosti s držením návykových látek řešili bezmála tři desítky případů. Více jak dvěma desítkám motoristů zadrželi řidičské průkazy a vybrali částku téměř 140 tisíc korun.

Policisté všech složek a drony

Na bezpečnostním opatření v souvislosti s konáním festivalu se podíleli kromě středočeská policie i policisté z pořádkové a dopravní služby Nymburk, kriminalisté, psovodi, jízdní policie, policisté z Odboru cizinecké policie, či z Odboru mezinárodních vztahů KŘP Středočeského kraje. Situaci na festivalu monitoroval ze vzduchu i policejní dron.

Spolupracovala i VŠCHT

S policisty spolupracovali přímo na festivalu i odborníci z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze, kteří disponují nejmodernějším zařízením k vyhodnocování neznámých látek. Toto zařízení dokáže během několika chvil vzorek zanalyzovat a rozpoznat konkrétní chemické složení. Pro zrychlení dokumentace protiprávního jednání, zejména v souvislosti s požitím alkoholu a zneužitím dalších psychoaktivních, či návykových látek, bylo v místě pořádání festivalu i mobilní zdravotnické zařízení, které provádělo odběry biologického materiálu.

Mobilní zdravotní zařízení pracovalo přímo na festivalu. Foto: Policie ČR