VIDEO: Poznáváte zloděje drahých kol? Způsobili škodu za 100 tisíc korun!

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Dva muži vypáčili zahradní domek a ukradli dvě jízdní kola za téměř sto tisíc korun. Přeřezali lanka a na kolech v klidu odjeli. Pokud podezřelé muže poznáváte, kontaktujte prosím policii.

Policisté z místního oddělení Radotín pátrají od konce července po dvojici mužů, kteří se vloupali do kůlny na zahradě domu v pražské Zbraslavi,“ informoval dnes policejní mluvčí Richard Hrdina. Muži přelezli plot, pak obešli dům a rovnou si to namířili ke kůlně, kde vypáčili kování dveří a vstoupili dovnitř. Pilkou na železo pak přeřezali ochranné zámky, kterými byla kola zabezpečena.

Poté z místa na odcizených kolech odjeli,“ doplnil mluvčí. Majiteli byla tímto skutkem způsobena škoda bezmála sto tisíc korun. Jedno z kol bylo výrazné červenooranžové barvy, značky Giant Anthem 29 2, které má výrazné vrypy na horní rámové trubce. Druhé horské kolo bylo stříbrné a černé, značky Scott Scale 965.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Během vyšetřování se podařilo policistům zajistit kamerové záznamy, na kterých jsou oba muži zachyceni krátce po činu, jak na odcizených kolech ujíždějí. Pokud muže poznáváte nebo víte, kde by se mohli nacházet, případně máte informace k odcizeným kolům, kontaktujte prosím policii prostřednictvím linky 158. „V případě dopadení a odsouzení hrozí pachatelům za trestné činy trest odnětí svobody až na tři roky,“ uzavřel mluvčí. Video, které policisté zajistili se nachází na tomto odkazu.