Vsetín se v poslední době zaměřil na odstavené vozy a vraky

Foto: město Vsetín

VSETÍN – Pracovníci vsetínské radnice spolu s městskými strážníky v posledních dnech intenzivně pracují na odstranění odstavených vozů a vraků z parkovišť a silnic. Bohužel majitelé vozidel ve většině případů nereagují a vystavují se tak velké pokutě.

„Ačkoliv se v rámci možností snažíme navyšovat kapacity parkovacích ploch ve městě, zejména v centru a na sídlištích jich i v souvislosti s rostoucím počtem vozidel zůstává nadále nedostatek. Proto strážníci městské policie při hlídkové činnosti mimo jiné vyhledávají vozy, které nejsou způsobilé provozu a parkovací místa blokují ostatním motoristům,“ uvedl starosta Jiří Růžička. Radnice přitom zasílá výzvu provozovatelům aut, které mají více než půl roku propadlou technickou a parkují na veřejných místech. Pokud nereagují, město po dvou měsících odtáhne vozidlo na jiné vhodné místo a náklady vymáhá po majiteli. Tomu za nerespektování zákonů hrozí pokuta 300 tisíc korun. Pokud si vůz nevyzvedne do tří měsíců, může být prodáno ve veřejné dražbě.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Letos zaslalo město sedm výzev k odstranění dlouhodobě odstavených vozidel, situaci řešil pouze jeden provozovatel. Ostatní se tak vystavují riziku pokuty. U autovraků, které nemají poznávací značku nebo jsou viditelně poškozené, nechává radnice vypracovat posudek. Majiteli přijde výzva k odstranění tohoto vozidla, pokud nereaguje, je auto ekologicky zlikvidováno a náklady jsou po něm vymáhány. Jen dva majitelé v letošním roce respektovali rozhodnutí a autovraky z parkoviště odstranili.