Na Třebíčsku a Havlíčkobrodsku pokládají silničáři mikrokoberec. Řidiče čeká omezení

Ilustrační foto

KRAJ VYSOČINA – Na dvou místech v kraji zahájili silničáři pokládku dvouvrstvého mikrokoberce. Jde o silnici I/23 mezi Předínem a Stěměchy na Třebíčsku a silnici I/34 u Rozkoše na Havlíčkobrodsku. Opravuje se za provozu, řidiči zde ale musí několik týdnů počítat s omezeními.

Na silnici I/23 mezi Předínem a Stěměchy se opravuje 1720 metrů dlouhý úsek, zatímco na silnici I/34 u Rozkoše na příjezdu do obce od Havlíčkova Brodu jde o úsek dlouhý 1270 metrů. Cílem opravy je prodloužení životnosti vozovky a zvýšení bezpečnosti provozu. Mikrokoberec vytváří na povrchu vozovky tenkou souvislou živičnou vrstvu sloužící k její ochraně proti pronikání vody a k omezení vzniku a šíření poruch. Z hlediska bezpečnosti rovněž zlepšuje protismykové vlastnosti vozovky.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na obou místech probíhají práce postupně po cca 300 metrů dlouhých úsecích. Opravuje se vždy polovina vozovky, provoz je organizován kyvadlově volným jízdním pruhem. V případě nevhodných klimatických podmínek (pokládku nelze realizovat např. za deště), v noci nebo v době technologické přestávky je úsek uvolněn pro oba jízdní pruhy, a to v režimu průjezdu stavbou a s omezením rychlosti na max. 70 km/h. Opravy by měly být hotovy do konce srpna.