Na vsetínském zámku se budou prohánět kejklíři, chybět nebude ani vyhlášený guláš

Zdroj: Muzeum regionu Valašsko

VSETÍN – V sobotu 14. srpna ovládnou vsetínský zámek Templářské slavnosti. Tato oblíbená akce přivede k návštěvníkům historické šermíře, koncert dobové hudby, kejklíře s jejich šprýmy i guláš mistra Karla Jurčíka.

Akce vzdává hold rytířům templářského řádu, kteří vlastnili vsetínské panství na přelomu 13. a 14. století a za období jejich panování pochází první zmínka o městě. Program začíná ve 14 hodin a je rozdělen na dvě scény. Před vsetínským zámkem vás čeká boj šermířských skupin Taranis, Corporal a Velenští zbrojnoši, Devětsil zazpívá středověké písně, děti pobaví kejklíř Pepa a chybět nebude ani kouzelník s živými hady. K vidění budou i ukázky řemesel, ochutnávka středověké kuchyně či setkání s ranhojičem. Zapomenout nesmíme ani na rytířské aktivity nebo kejklířský workshop.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V areálu hvězdárny se na vás budou těšit dravci ze záchranné ornitologické stanice v Hošťálkové, rytířský trenažer a odvážlivci si zastřílí z luku na terč. Mistr guláše Karel Jurčík již piluje své dovednosti, které vám představí při vaření zvěřinových gulášů a připravil si i bezlepkovou specialitu – hlívový guláš. Pokud neholdujete této pochutině, jistě si vyberete z dalšího nepřeberného množství jídla. Templářské slavnosti se za dobu svého konání staly regionální akcí,  na kterou se sjíždí lidé z širokého okolí. Proto nesmíte chybět ani vy!