Oblohu zaplní vrtulníky, vojáci budou cvičit!

PROSTĚJOVSKO, PŘEROVSKO – Staré dobré vrtulníky. Kdo by si nepamatoval jejich burácivý zvuk z doby éry prostějovského a přerovského letiště?! Na pár dní si slávu zdejších letek připomeneme.

V termínu 14. – 21. srpna 2021 bude probíhat na letišti v Prostějově intenzivní výcvik předsunutých leteckých návodčích v součinnosti s letectvem. Vojáci ze 601. skupiny speciálních sil upozorňují na hluk vznikající při provozování letecké techniky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Při intenzivním výcviku předsunutých leteckých návodčích se očekává zvýšená hladina hluku v přilehlých oblastech, které sousedí s letištěm v Prostějově. Vzhledem k plnění některých specifických úkolů AČR, ke kterým patří i nácviky navádění útoku letectva na pozemní cíle, bude nad letištěm Prostějov ve výše uvedených dnech vyhlášena zóna, ve které budou minimální výšky letu nad terénem v souladu s předpisy sníženy tak, aby odpovídaly splnění těchto úkolů.

Obdobné manévry čekají i letiště v Bochoř a nad Potštátem. Termíny cvičení v těchto končinách byly stanoveny od středy 17. do čtvrtku 18. srpna.