Opilý mladík zaútočil v Jihlavě na městského strážníka. Zklidnil se, až když dostal pouta

ilustrační foto

JIHLAVA – V restauraci Kozlovna v Jihlavě, kde se zdržovala skupina mladíků posilněných alkoholem, zasahovali v pátek městští strážníci. Při odchodu napadl jeden z hochů strážníka, který jej doprovázel. Kromě chvatů museli strážníci použít slzný plyn a agresora nakonec v poutech odvézt na záchytku k vystřízlivění.

Obsluha restaurace Kozlovna si v pátek 6. srpna dvacet minut před půlnocí nevěděla rady se skupinou opilých mladíků, kteří odmítali zaplatit a odejít. Po telefonátu na tísňovou linku 156 přijeli na místo městští strážníci. Mladíci se stále chovali arogantně a nešetřili vulgarismy, a to jak na adresu obsluhy, tak i strážníků.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Nakonec se strážníkům podařilo situaci uklidnit a proběhlo i vyrovnání útraty. Při opouštění restaurace ale došlo k nečekanému zvratu. „Jeden z mladíků nečekaně agresivně zaútočil na strážníka, který jej doprovázel k východu. Intenzita útoku dosáhla takové úrovně, že proti podnapilé osobě musel strážník kromě běžných hmatů a chvatů použít i slzotvorný prostředek,“ uvedl zástupce ředitele Městské policie Jihlava Stanislav Maštera.

S ohledem na nepředvídatelné a nekoordinované pohyby, kterými agresor značně ovlivněný alkoholem ohrožoval sebe i své okolí, mu nasadili strážníci pouta a poté jej převezli k detoxikaci na záchytku. Zde opilému mladíkovi naměřili ještě téměř dvě promile alkoholu.