Podvodník se vydával za kamarádku, úřadoval na messengeru

JESENÍK – Podvod jako trám a navíc hra na city. Policie České republiky varuje před podvodným jednáním neznámého pachatele, který zneužil messengerový účet ženy ze Zlatých Hor.

Skrze její profil kontaktoval 51letou ženu z Jesenicka a vylákal z ní její telefonní číslo. Protože si poškozená myslela, že se jedná o její kamarádku, telefonní číslo mu poskytla. Pachatel však pokračoval dál.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Pod záminkou zařazení kamarádky do soutěže o výhru 50.000 Kč z ní vylákal také SMS zprávy s kódy k pěti platbám v celkové částce 4.123 Kč. Operátor následně celou tuto částku připsal do vyúčtování 51leté ženě.

„Všechny uživatele sociálních sítí žádáme o obezřetnost. Nikdy si nemůžete být stoprocentně jisti, že komunikujete se známým člověkem. Telefonní číslo pak považujte za Váš osobní údaj a vždy si rozmyslete, komu ho poskytnete. V žádném případě pak nepřeposílejte SMS zprávy, ve kterých Vás operátor upozorňuje na to, že informace ze zprávy nemáte poskytovat další osobě,“ uvedla Tereza Neubauerová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje.