Práce na domově pokračují podle plánu

Foto: Královéhradecký kraj

RYCHNOVSKO – Práce na domově pro seniory pokračují, ti se dočkají nových prostor v centru města již za necelý rok. Půjde o investici v řádu desítek milionů korun a sociální služby už připravují nábor zaměstnanců.

V pátek 6. srpna proběhlo setkání nad rozsahem hotových prací na domově pro seniory v Opočně, které byly zahájeny v loňském roce. Domov vzniká v areálu bývalé nemocnice ve spolupráci měst Opočno a Dobruška s Královéhradeckým krajem. Nově vzniklý domov by měl pojmout necelých padesát lůžek, v plánu jsou také úpravy přilehlé zahrady. Ve výsledku by mělo jít o investici ve výši 90 milionů korun. Práce by měly být hotové na jaře příštího roku, sociální služby již hledají vhodné adepty na obsazení pracovních pozic. „Nemocniční areál v Opočně se nachází v centru města. Je dobře dostupný jak pro personál, tak pro další navazující služby. Samotný objekt, který se přestavuje, dříve sloužil jako oddělení chirurgie a porodnice,“ dodává za město Opočno Dalibor Štěpán.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.