Řidič hlásil předem, že nic nepil, přitom jel bez zapnutých světel. Nakonec stejně nadýchal

Ilustrační foto

BRNO – Strážníci zastavili v Husově ulici auto, které jelo nad ránem bez zapnutých světel. Řidič ani pořádně nedobrzdil a už hlásil, že nic nepil. Toho, že mu nesvítí světla, si vůbec nevšiml, nejspíš také proto, že byl opilý.

V ranních hodinách zastavili v centru města strážníci jednatřicetiletého řidiče, který neměl rozsvícená světla. Jakmile stáhl okýnko, vyvalil se na ně odér alkoholu. Nedali na sobě však nic znát a sám řidič je ujišťoval, že před jízdou nic nepil. Proto ho velmi překvapilo, když mu hlídka vysvětlila, že ho zastavila kvůli svícení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Vyzvali jsme ho k předložení osobních dokladů a k provedení dechové zkoušky. Ta až po několika neúspěšných pokusech ukázala výsledek 0,7 promile,“ vysvětluje tisková mluvčí městské policie Markéta Skřivánková. Muž nakonec musel přiznat, že si dal před jízdou jedno pivo. Nyní se bude zodpovídat správnímu orgánu, u kterého mu hrozí pokuta až padesát tisíc, zákaz řízení na dva roky a připsání sedmi bodů.