V Týně vystavují známí karikaturisté!

TÝN NAD VLTAVOU – Kam si půjdete tento týden pro zlepšení nálady? No přece na výstavu EXPO Týn 2021 do místní galerie! Právě ve snaze vás rozveselit a také zábavnou formou připomenout její letošní 25. výročí bylo vybráno téma Humor, satira a karikatura v umění. Na koho se můžete těšit?

Humor byl v galerii prezentován čas od času i během dalších let, např. výstavou České unie karikaturistů v roce 2014. K letošní účasti byli osloveni autoři a autorky, kteří jsou ve své tvorbě s humorem, satirou nebo karikaturou bytostně spjati a popřípadě byli účastníky sympozia v Týně již v minulosti. V první části výstavy nebude chybět ani první vystavující v městské galerii v zahajujícím roce 1996, tedy významný karikaturista a Jihočech Adolf Born. V druhé části výstavy najdete Plakáty od Neprakty, jež vůbec poprvé představí originální plakáty známého autora v tak velkém rozsahu.

Nenechte se ujít vernisáž výstavy EXPO Týn 2021 za doprovodu Josef Panský Trio, která začíná v Městské galerii v Týně nad Vltavou 13. srpna v 18 hodin a dále bude výstava přístupná do 12. září. Druhá část výstavy bude slavnostně zahájena 17. září.