V Žirovnici začíná v sobotu Zahrada Vysočiny. Přijďte se potěšit nejen květinami

ŽIROVNICE – V historických sálech žirovnického zámku proběhne o víkendu tradiční výstava Zahrada Vysočiny. Návštěvníci se mohou těšit nejen na rozsáhlý sortiment mečíků, ale i na růže, jiřinky, letní jablka nebo na včelařskou expozici či kouzelná květinová aranžmá.

Mezinárodní výstava Zahrada Vysočina se koná ve dnech 14.-16. srpna v době od 9:00 do 17:00 hodin v prostorách žirovnického zámku a špejcharu. Po roční odmlce zde budou letos opět vystavovat nejen přední pěstitelé z Čech a Slovenska, ale i místní zahrádkáři.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Návštěvníci se podívají do sklepení, kde najdou expozici růží a jiřinek. V historických zámeckých interiérech objeví rozmanité odrůdy mečíků. Ve Špejcharu bude umístěna expozice letních jablek a taky expozice včelařství. A kromě toho si jako každoročně i letos návštěvníci akce dopřejí moravské vínko a chybět nebude i další občerstvení, především výborné dortíky od místní paní cukrářky.

A co víc? Všem nadšeným pěstitelům květin, ovoce a zeleniny rádi zodpoví jejich dotazy zkušení místní zahrádkáři, otevřena bude i zahrádkářská prodejna. A k tomu v sobotu odpoledne vystoupí mažoretky z Telče a v neděli zahraje místní kapela Havrani.