Vandalové poničili oplocení dětského hřiště, strážníci je dopadli

Ilustrační foto

BRNO – Svědci nahlásili strážníkům skupinku vandalů, kteří poškodili oplocení dětského hřiště na Renneské třídě. Díky přesnému popisu se mladíka, který měl čin na svědomí podařilo dopadnout.

Po oznámení na místo přijela hlídka psovodů, kteří zde už nikoho nezastihli, uviděli pouze poházená prkna, která byla součástí oplocení. Strážníci začali proto po podezřelých pátrat a za krátkou chvíli našli u hlavního nádraží skupinku odpovídající popisu. Na dotaz, jestli se nepohybovali poblíž dětského hřiště, se jeden z mladíků přiznal, že plot poničil. Omluvil se a dodal, že jednal v rozrušení a neuvědomoval si následky svého činu. „Hlídka jednadvacetiletého muže vyzvala, aby oplocení dal do původního stavu a on tak učinil. Bohužel jedna z příček byla vylomená,“ dodává tisková mluvčí městské policie Markéta Skřivánková. Jelikož nebylo možné v danou chvíli určit výši škody, případem se bude nadále zabývat správní orgán.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.