Bystrcí se potuloval agresivní opilec s bulteriérem na volno

Ilustrační foto

BRNO – Návštěvníky bystrcké restaurace obtěžoval podnapilý a agresivní jedinec, který měl s sebou nezajištěného psa. Hlídka ho poté zastihla ještě o pár ulic dál a muž se snažil napadnout strážníka.

Opilec vulgárně urážel hosty jedné z restaurací, stihl ale zmizet dřív, než přijela hlídka. Ta ho našla po malé chvíli, kdy se motal po ulici se svým psem bez vodítka a sprostě nadával i strážníkům. Ti mu uložili pokutu a doufali, že tím věc končí. O hodinu později ale museli zpět na zahrádku restauračního zařízení, jelikož se tam podezřelý vrátil a kromě nadávek vyhrožoval jednomu z hostů napadením.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dechová zkouška ukázala hodnotu 1,75 promile, dotyčný však začal máchat rukama a ohnal se po jednom z mužů zákona. Tím si zavařil a proto skončil v poutech. Jelikož nebyl schopný se uklidnit, po konzultaci s republikovou policií byl převezen do cely. „Přestupky proti občanskému soužití, znevážením úřední osoby a porušením městské vyhlášky se bude zabývat správní orgán,“ uzavírá tisková mluvčí brněnské městské policie Markéta Skřivánková.