Jindřichův Hradec: Hlavní třída na sídlišti Vajgar projde rekonstrukcí

Sídliště Vajgar v Jindřichově Hradci - ilustrační foto (zdroj commons.wikimedia.org/Pavel Hrdlička)

JINDŘICHŮV HRADEC – Hlavní komunikace protínající největší jindřichohradecké sídliště se dočká během podzimu rekonstrukce. Ta bude provedena v úseku od kruhové křižovatky s ulicí Jáchymova (u plaveckého bazénu) po křižovatku s ulicí Řečička (včetně této křižovatky).

Plánovaná doba realizace rekonstrukce je stanovena v termínu od 13. září do 3. prosince 2021. „Stavební práce budou spočívat především ve výměně stávající asfaltové obrusné vrstvy v obou směrových pruzích. Dále dojde k lokální sanaci konstrukční vrstvy, opravě stávajícího i zřízení nového odvodnění dešťových srážek,“ uvedl mluvčí jindřichohradecké radnice Petr Kolář.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Součástí rekonstrukce je rovněž oprava povrchu křižovatek mezi oběma směrovými pruhy (to jest mezi vnitřní a vnější komunikací), obnova stávajícího nebo zřízení nového dopravního značení a případná výměna nebo doplnění betonových obrubníků.

Rekonstruovaný úsek – náčrt (zdroj jh.cz)

„V rámci probíhajícího zadávacího řízení byl již vybrán dodavatel stavebních prací, v současnosti běží řádná lhůta pro podání případných námitek,“ dodal Kolář.