Kvůli založení černé skládky budou na místě kamery

Foto: Oficiální www města Rokytnice v Orlických horách

RYCHNOVSKO – U cesty se povaluje elektronika, kusy nábytku nebo také stavební suť. Město se zlobí kvůli založení černé skládky u kontejnerů, upozorňuje na vysoké pokuty a také instalaci kamerového systému.

Rokytnice v Orlických horách se těší velkému zájmu rekreantů, jako problematické se ale jeví místo Nebeská Rybná u garáží. Je zde totiž důvodné podezření, že je na tomto místě neoprávněné ukládaný odpad z ubytovacích zařízení. „Upozorňujeme provozovatele ubytovacích služeb, ale také podnikatele v jiném oboru, že musejí mít uzavřenou smlouvu na odvoz a likvidaci odpadů přímo se svozovou společností a nemohou využívat odpadového systému města,“ říká za místní odbor životního prostředí Jana Gärtnerová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Někteří občané také udělali černou skládku v areálu před sběrným dvorem. Toto místo je určené pro ukládání plastů, skla, papíru a směsného odpadu, k vidění tu jsou ale i vyhozené nefunkční pračky, lednice, skříně či jiný nábytek. Město se proto rozhodlo, že zřídí na tomto místě kamery. „Osobě, která tento odpad do tohoto místa ukládá, hrozí pokuta až padesát tisíc korun dle zákona o odpadech,“ dodává za město Jana Gärtnerová.