Muž se snažil ukrást kolo v hodnotě šestnácti tisíc korun, stále tvrdil, že patří jemu

Ilustrační foto

BRNO – Díky všímavosti ženy, která se obrátila na linku 156 a nahlásila krádež, se podařilo zadržet jednatřicetiletého lupiče. Ten se pokoušel ukrást kolo zabezpečené zámkem a neochvějně tvrdil, že patří jemu.

Strážníci po nahlášení přijeli do Křížkovského ulice, kde byli svědky toho, jak muž manipuluje s kolem připevněným k ocelovému provizornímu plotu ze staveniště. Na bicyklu chybělo sedátko, upínací zařízení na tachometru bylo poničené. Bez újmy nezůstalo ani oplocení, které bylo stále spjaté s kolem kovovým zámkem. Po ujištění, že muž není ozbrojený, hlídka našla v jeho kapse upínací šroub od rozloženého sedátka. V ruce svíral manikúrní nůžky, které dle jeho svých slov potřeboval k zušlechtění rukou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Podezřelý stále opakoval, že jízdní kolo patří jemu, proč je ale vyvrácené a stále spojené s plotem, vysvětlit nedokázal. „Muž byl roztěkaný a nervózně přešlapoval. Jeho výmluvu o vlastnictví kola nakonec zmařil pravý majitel, který zanedlouho přišel i s klíčem od zámku a hodnotu kola vyčíslil na šestnáct tisíc korun,“ popisuje tisková mluvčí městské policie Markéta Skřivánková. Dotyčný je nyní podezřelý z trestného činu a převzala si ho republiková policie.