Neznámý pachatel vykradl tři stany a jednu rekreační chatku, odcizil více než 17 tisíc korun

ilustrační fotografie

NÁCHODSKO – Policisté řeší, každoročně v letním období, větší počet kapesních krádeží, také lupů z aut, stanů a rekreačních chatek. Což dokazují také poslední evidované případy z Náchodska.

Policisté tyto případy intenzivně řeší a vyhodnocují veškeré zjištěné informace. „Zahájili jsme úkony trestního řízení na neznámého pachatele, kterému za přečin krádeže a porušování domovní svobody v případě dopadení a prokázání viny hrozí až 8 let vězení,“ říká mluvčí policistů Lucie Konečná.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté vám sdělují několik jednoduchých, leč velmi efektivních rad, jak nedat zloději šanci:

  • Na společenské, kulturní či sportovní akce si neberte cenné věci (šperky, přenosné počítače, elektroniku a podobně).
  • Auto, stan i chatku vždy řádně uzamkněte (zip stanu na příklad visacím zámkem) a to i v noci, když uvnitř spíte. V autě nenechávejte na viditelném místě pokud možno vůbec nic. Ani zavřený úložný prostor vozu, do kterého není vidět, však není zárukou bezpečnosti.
  • Při nocování mějte všechny cenné předměty (telefony, fotoaparáty, videokamery apod.) a finanční hotovost u sebe. Ve stanu je ukládejte k hlavě a ne k nohám. Nenechávejte je v žádném případě v předsíňce stanu či chatky.
  • V přechodném obydlí nikdy nenechávejte volně ležet klíče od vozu.
  • Nevozte s sebou větší finanční hotovost, pokud možno, plaťte platební kartou. PIN kód k bankovním kartám nikdy nemějte uložen u karty.