Opilý muž s téměř čtyřmi promile obtěžoval hosty restaurace, na přivolané policisty byl agresivní

ilustrační fotografie

TRUTNOVSKO – Toto úterý, krátce po čtvrté hodině odpolední, se musela policejní hlídka vydat do jedné trutnovské restaurace řešit značně opilého muže. Nejprve se zdálo, že bude opilec s policisty spolupracovat, pak ale začal být agresivní a musel skončit v poutech.

Jak dnes sdělila policejní tisková mluvčí Šárka Pižlová, policisté, po příjezdu na místo, našli muže sedícího na schodech na chodbě, ten se zvedl ze země a šel s hlídkou ven. Pak hned však začal velmi sprostě nadávat a snažil se policisty napadnout, také se pokusil o útěk.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Jelikož muž nerespektoval výzev policistů, tak ho hlídka zpacifikovala za pomocí donucovacích prostředků a naložila do služebního vozidla, přičemž i tam kladl stále aktivní odpor. Z těchto důvodů byl zajištěn a byly mu přiložena služební pouta,“ říká mluvčí.

Při testu na alkohol, nadýchal muž 3,72 promile. Policisté ho pak transportovali na záchytku, během jízdy muž nadával a v tom pokračoval i na personál protialkoholní záchytné stanice, kde poté strávil noc. Jeho chování šetří trutnovští policisté jako přestupek.