Pachatel v centru Brna děsil kolemjdoucí pistolí

Foto: MP Brno

BRNO – Včera ve dvě hodiny ráno se ozval na linku 156 svědek, který tvrdil, že v centru Brna se pohybuje muž, který straší ostatní kolemjdoucí pistolí zasunutou za opaskem. Na místo proto ihned vyrazila hlídka, která podezřelého zadržela.

Návštěvníci historického centra Brna byli svědky toho, jak muž záměrně nadzvihává tričko, aby ukázal, že má u sebe střelnou zbraň. Strážníci podezřelého dopadli na náměstí Svobody a vyzvali ho, aby zbraň položil na zem. Tu měl dotyčný zastrčenou za opaskem a naaranžovanou tak, aby byla vidět rukojeť. Jeden ze strážníků si ji prohlédl důkladněji a zjistil, že se jedná o nabitou vzduchovou pistoli. Zajistil ji proto proti manipulaci. „Jedenačtyřicetiletý muž z Karvinska ke všemu nadýchal 2,28 promile alkoholu,“ informuje tisková mluvčí městské policie Markéta Skřivánková. Nošení zbraně v opilosti je podle zákona na veřejných místech zakázané a ani za jiných okolností ji držitel nesmí nosit viditelně. Muže proto hlídka předala republikové policii.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.