Učitelka z Valašského Meziříčí oslavila sté narozeniny

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – V pátek 6. srpna oslavila rovnou stovku valašskomeziříčská učitelka Olga Petřeková. Tato rodačka z Přelouče nyní žije v rodinném prostředí, kde o ni pečují její blízcí.

Narodila se 6. srpna 1921 v Přelouči, okres Pardubice. V roce 1942 nastoupila jako učitelka do Městské odborné školy pro ženská povolání ve Valašském Meziříčí, učitelství se věnovala také na školách v Rožnově, Zubří, Valašských Kloboukách či Kunovicích. Olga Petřeková se na Valašsku vdala a s manželem Pavlem měla dvě dcery. Nyní se těší ze čtyř vnoučat a deseti pravnoučat. Je velkou milovnicí četby a chození do přírody. Momentálně se o ni stará rodina. „Velký dík patří pracovníkům Diakonie, středisko Valašské Meziříčí. Pečovatelky a také jeden pečovatel k nám dvakrát denně docházejí a s péčí o maminku  pomáhají,“ svěřila se rodina paní Petřekové. Do dalších let pevné zdraví přeje a ke gratulantům se přidalo také město Valašské Meziříčí.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.