Výbuch propanbutanové lahve muže popálil na 60% těla

OLOMOUCKO – V rodinném domě v Podolí na Litovelsku došlo k výbuchu plynové bomby na propan butan. Exploze zranila muže, který si ještě sám dokázal zavolat pomoc.

Po příjezdu složek Integrovaného záchranného systému na místo události bylo zjištěno, že pacient utrpěl popáleniny 2-3 stupně na zhruba 60% těla. „Operační středisko záchranné služby Olomouckého kraje požádalo o spolupráci leteckou záchrannou službu z Jihomoravského kraje. Vzhledem k většímu rozsahu popálenin bylo nutné pacienta analgetizovat, stabilizovat jeho vitální funkce, zajistit žilní linku a podat infúzní terapii společně s kyslíkovou terapií,“ sdělila tisková mluvčí Lucie Mikisková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Po příletu letecké záchranné služby byl pacient převeden na umělou plicní ventilaci a ve stabilizovaném stavu muže transportován do FN Brno Bohunice na popáleninovou jednotku intenzivní péče.