Osmnáctiměsíční dítě zůstalo zamčené v autě. Museli pomoct hasiči

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Kristýna Bílková)

JINDŘICHŮV HRADEC – Hasiči v Jindřichově Hradci ve středu odpoledne zasahovali u zamčeného osobního auta, v němž se nacházelo malé dítě. Auto se jim bohužel otevřít nepodařilo, takže museli přistoupit k razantnějšímu kroku.

Jak uvedl mluvčí jihočeských hasičů Vratislav Malý, byli přivoláni k otevření vozidla v Klášterské ulici v Jindřichově Hradci. „Jednotka po příjezdu průzkumem zjistila, že se jedná o uzamčené vozidlo, ve kterém se nacházelo asi osmnáctiměsíční dítě,“ popsal Malý.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Auto se však nepodařilo všemi dostupnými prostředky otevřít. „Přímé slunce a vzrůstající teplota uvnitř vozidla vedla velitele zásahu, po dohodě s majitelem vozidla, k rozhodnutí rozbít boční levé přední okénko, dítě bylo vyndáno a předáno do péče matky a následně jednotce zdravotnické záchranné služby, která byla na místo přivolána,“ doplnil mluvčí jihočeských hasičů.