Pneumatika z kamionu poškodila na D1 čtyři vozidla. Řidič pak policistům nadýchal přes dvě promile

Nehodu odstartovala prasklá pneumatika kamionu. Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Český kamion zapříčinil včera před půlnocí na D1 dopravní nehodu, při níž byla poškozena čtyři vozidla. Jeho řidič policistům opakovaně nadýchal více než dvě promile alkoholu, takže okamžitě přišel o řidičák a nyní je podezřelý z trestného činu.

Nehoda se stala ve středu 11. srpna ve 23.30 hodin na dálnici ve směru jízdy na Prahu. U nákladního vozu MAN, který jel v jízdním pruhu pro pomalá vozidla, došlo na levé straně návěsu k defektu pneumatiky. „Vlivem toho se pneumatika odtrhla a odrazila se směrem do protisměru jízdy, kde postupně poškodila čtyři vozidla – jedno nákladní vozidlo a tři osobní vozidla, z nichž v jednom případě měl řidiči za osobním vozidlem připojený přívěs,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil. U řidiče kamionu provedli policisté dechovou zkoušku, její výsledek byl 2,26 promile alkoholu. „Pozitivní výsledky měly také obě opakované dechové zkoušky, kdy hladina alkoholu v obou případech překračovala hodnotu dvou promile,“ dodala Dana Čírtková. Policisté řidiči na místě zadrželi řidičský průkaz.

Jednapadesátiletý muž skončil na záchytce a nyní je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Na poškozených vozidlech vznikla škoda 40 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté dále šetří.