Policisté zadrželi na Žďársku dealera drog. Pětadvacetiletému recidivistovi hrozí až deset let za mřížemi

Při domovní prohlídce objevili policisté kromě peněz i drogy a pomůcky na jejich výrobu. Foto: Policie ČR

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Mladého muže, který se dlouhodobě živil prodejem drog, zadrželi na konci července žďárští kriminalisté. Muž nakupoval pervitin a marihuanu, které poté sám prodával nebo dále distribuoval. Navíc byl za prodávání drog už dříve trestán. Nyní si muž vyslechl obvinění z trestného činu, za nějž může očekávat až desetiletý pobyt ve vězení.

Díky rozsáhlé operativní činnosti se kriminalistům podařilo odhalit na Žďársku prodejce drog. V posledním červencovém týdnu zadrželi mladého muže přímo při jejich přepravě. Dnes o tom informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Pětadvacetiletý muž měl při zadržení u sebe 30 gramů pervitinu. „Při domovní prohlídce kriminalisté zajistili také finanční prostředky, věci určené pro výrobu drog a marihuanu,“ uvedla Stanislava Rázlová.

Kriminalisté zjistili, že muž pervitin a marihuanu získával na různých místech po celé republice a pak je na Žďársku prodával. „V průběhu loňského a letošního roku si obviněný muž postupně opatřil a následně rozdistribuoval více jak 1000 gramů pervitinu a kolem 15 kg marihuany. Drogy předával jiným osobám za účelem další distribuce koncovým uživatelům,“ informovala Stanislava Rázlová.

Mladý dealer byl už v souvislosti s drogami v minulosti trestán. Naposledy v první polovině roku 2019, kdy od soudu odešel s podmínkou do roku 2022. Nyní byl obviněný z nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu hrozí až deset let za mřížemi. Poté, co si muž vyslechl obvinění, eskortovali jej policisté do vazební věznice. Případ kriminalisté nadále vyšetřují.