Sekání trávy kolem silnic první třídy bude na jihu Čech probíhat v nových časech

ilustrační foto (zdroj commons.wikimedia.org/ŠJů)

JIHOČESKÝ KRAJ – Každý řidič jistě přivítá informaci, kterou na svém facebookovém profilu zveřejnil hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba. Ta se týká sekání trávy kolem silnic a s tím spojené kolony. To by se nyní mohlo změnit.

Sekání trávy kolem silnic prvních tříd totiž bude v našem kraji už probíhat striktně jen od šesté hodiny večerní do šesté hodiny ranní.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Po vlastní zkušenosti z tohoto týdne a vašich upozorněních jsem zjistil, že i když by to tak mělo být, tak bohužel pořád traktory se sekačkou vytváří kolony i v dopravních špičkách. Strašný. Mě to teda jako řidiče hrozně štve a vždycky v té koloně říkám: ´Kterej … mohl vymyslet, že budou sekat teď?´Někdy to teda říkám i nahlas. A myslím, že nás to tak má většina. Co?“ napsal Martin Kuba.

Hejtman uvedl, že paní ředitelka Správy a údržby silnic právě vydala závazný pokyn, že sekat se bude už jen mezi 18. a 6. hodinou.

Není to samozřejmě řešení všech kolon. „A vím, že musíme na jihu Čech postavit důležité dopravní stavby, a pracujeme na tom, ale tohle vás na silnicích zdržuje zbytečně a to nechci. Tak kdybyste někde potkali traktor se sekačkou v jiném čase, tak mi pište,“ dodal Kuba.